Kniha návštěv

Datum: 21.02.2018

Vložil: tragáč

Titulek: hodnocení utkání Vítkov - Kobeřice

Vzhledem k tomu,že jsem musel spíš opustít utkání(narození vnuka) tak to jenom potvrdím,že jsme remizovali 4 : 4 a to nam stačí k obsazení 1. místa v okresním přeboru Opava !!! Děkuji celému týmu za ůspěch, který se nám podařil !!! Ještě jednou blahopřeji.

Datum: 12.02.2018

Vložil: Anička

Titulek: Vítkov,,B" - Hradec n. Moravicí,, A"

Ukončili jsme utkání ve Vítkově, pak nás čekají Bolatice. Samozřejmě, že těšit se nemůžeme, dostáváme zabrat. Půl bodíku získal pouze Péťa Šauman. Sama jsem hrála docela dlouho a myslím, že jsem dala soupeři také zabrat. Myslela jsem si, že budu poražena tak do dvacátého tahu, ale jak zjištuji.tak jsem přijmula protihráče k velkému zamyšlení. Brzo jsem mu napadala krále, ještě zaútočit jezdcem a stačilo tak málo, ale můj útok odvrátil, sbíráním pěšců a já viděla hrozbu. V dalším období se chci zaměřit, hlavně na koncovky. Oproti Péťovi, klidně jsem si nekryla pěšce. Důležité pro mne bylo pokrýt si hlavní figurky, ale pěšce? Velký omyl, nyní vím, že každý pěšec je velice důležitý a pěšec protihráče? Dopracoval to až na dámu. Nasměrování, že ho sejmu, byl omyl. Protihráč měl třikrát pokryto! Tomáše musím také pochválit, neboť on málo odehrál, ale zpočátku, hodně vyrovnaná hra. Jarek Plavecký přišel o věžku a to se opravdu nedalo udržet. U Jindřicha nevím, tím že jsem ještě hrála, oznámil prohru. Nejmenuji všechny protihráče, neboť soupeři Hradce n. Moravicí ,,A" jsou prostě silný tým. Bojujeme, dál se učíme.

Datum: 05.02.2018

Vložil: Václav

Titulek: Vítkov-Štepánkovice 5:3

Plesová sezóna je v plném proudu takže to vstávání je pro některé o něco těžší, takže po 9h se nám podařilo seskupit Budišovskou divizi a mohli jsme vyrazit do našeho předměstí,bohužel v 9 15 jsme byli na místě a než jsme stihli vypít první slepičku,zjistili jsme,že už tečem 0:1 (příchozí sms na Jirkovém telefonu).Bylo asi tři čtvrtě na 10 a od páte desky se ozvalo silné povzdechnutí,když jsem přišel blíž zjistil jsem,že Dušan si poplet samce a samici a musel vynuceně táhnout králem bez možnosti rošády,takže partie skončila později prohrou.Naštěstí pro naše barvy vzal opratě ve skvělé formě hrající Jindra Laschober do svých rukou a mohutnýma vidlema napíchl soupeřovu věž a odhodil ji na kupku.Vzápětí můj dlouholetý soused Tonda(naštěstí jen na šachovnici) zapisuje na svůj partiář nevídanou věc 1:0 a je to jeho první výhra bílíma figurama v sezóně.Zkontroloval jsem dění na deskách a nabídl jsem soupeři remízu,kterou později přijal,posléze tak dopadla i Slavojova partie.Oddával jsem se už pití legendární baraní 12,když přicupital s úsměvem na rtech náš šachový matador Richard Sommer se zaknihovanou 1.Takže je to 4:3 a čekáme už jen na Kuřete,který s vydobytou figurou hazarduje v závinu se životem,naštěstí soupeř nevidí smrtící úder a po pár tazích vzdává 5:3.
Teď už stačí remíza v Kobeřicích a titul je náš :-).

Datum: 05.02.2018

Vložil: Slavoj

Titulek: Re: Vítkov-Štepánkovice 5:3

No prosim,novy glosator se nam vyloupl.Aspon si nemusim vymyslet ptakoviny,neb jsem se tentokrat dost venoval sve partii a slepickam kropenatym na baru.

Datum: 06.02.2018

Vložil: tragáč

Titulek: Re: Vítkov-Štepánkovice 5:3

Již ten náš web se rozrůstá o další schpné glosátory a to je prýma!! Pro mne toto vítězství družstva bylo důležité k stmelení hráčů jako jeden šik. Jeden za všechny,všichni za jednoho! Ještě ten jeden zápas a bude hotovo,protože stojímé a čekáme,jak dopadne poslední kolo soutěře!? Děkují hráčům za obětavý výkon a již se těším na ukončení sezony!! Díky Martine za hodnocení utkání!!

Datum: 06.02.2018

Vložil: Slavoj

Titulek: Re: Vítkov-Štepánkovice 5:3

Článek přidán, včetně diagramu. Kdo ho první vyřeší a pošle sem správné řešení, má u Tondy pivo!

Datum: 07.02.2018

Vložil: Wittus

Titulek: Re: Re: Vítkov-Štepánkovice 5:3

Řešení nalezeno za 3 sekundy, ale psát to sem je jako brát dítěti lízátko.

Datum: 28.01.2018

Vložil: Anička

Titulek: Pogo Budišov n.B. - Vítkov ,,B"

Je zřejmé, že hráči z Budišova tvoří dobří tým. Usilovně trénovali, výsledek 5:0 je jasným důkazem. Pro naše hráče je to poučné období, které nás vybízí ke k větší snaze, aby jsme obstáli proti soupeři v kterém se učíme hlavně trpělivosti a vytrvalosti. Dnes chci pouze poukázat na boj našeho nadějného hráče 1.šach. P. Šaumana, který se nechal ovlivnit ústně definovanou prohrou i ze strany protihráče V. Metelku. Vyslovená prohra, není vždy prohra! Někdy je lepší pokračovat až do konce. 2.šach. J. Laschober - T. Rak. Zpočátku vyrovnaná hra, ztráta figur, oznámil prohru. 3.šach.V. Onderka-J. Rak opět dlouhá hra, pak oslabení. 4. šach. J. Plavecký hrál nádejně, ovšem taktika soupeře s P. Kasperlíkem byla zajímavá. Jarek přišel o obě věžky a i když se snažil, tak by se musel stát asi zázrak, aby vše ustál. O sobě, zpočátku jsem měla pěkné zahájení, dokonce D. Vašíčka přiznal, že měl chvíli obavy, ale přišla jsem opět svou nepozornosti o střelce. Pak jsem se spíše věnovala obraně. Neustále útoky mě dotlačili k prohře.

Datum: 29.01.2018

Vložil: t

Titulek: Re: Pogo Budišov n.B. - Vítkov ,,B"

Již se Nám rozšířil nový glosátor partí a hned úspěšně! Ale ten vysledek co oznámil se nepovedl.Ale zase to další poučení do budoucna Vám nahravá zajem o šachovou hru.Děkuji kapitánce,že mne nechava samostatnou osobu na touto stranou přispěvků.Jen tak dále!!

Datum: 22.01.2018

Vložil: tragáč

Titulek: Pokračujemé ve vítězné vlně! V.Polom- Vítkov,,A" 3:5

Tak dalece jsme se nedostali v okresním přeboru jako letošní sezoně!! Ještě 2. kola a bude to hotovo! Teď k hodnocení utkání. Na první šach.Klimša P.(ml.)-J,Bergloviec zahrali divoké zahajení, ale po různých taktických obratech se dohodli na zajímavé remíze!1/2:1/2 Na 2.šach.Jsem hrál proti Ivu Husaroví.Partije klidná, směřovala do remize, ale soupeř to odmítal proto, že musel hrát na doraz, k vůli mužstvu,.tak ja sem nevydržel koncovku,a po stratě pěšce jsem to vzdal!!1:0 Na 3.šach.Trojek Mir. - Martin Bartošek se po zahajení ve stejné pozici dohodli na remize.1/2-1/2.A pak začli uřadovat Naši velikání! Dušan Číž na 4.šach proti Klimšovi(star) rozprášil jeho partii v trosky!! Opravdu nejpěknější partie zápasu!! 1:0 Potom Jar.Karásek mladého Býmu Mich.vyškolil na 8.šach,(ziskal figuru) 1:0 a již jsme měli náskok,který ještě zvýšil Jenda Jančálek na 5.šach,proti Burečkovi Vaclav.(s černýma prosadil dámské křídlo) 0:1! A na 6.šach,Jiří Kundrát-Pavera Vac.a na 7.šach.Kupský Petr-a pan harcovník Sommer Ríša skončil shodně remizemi!! Tak je po další překažce a jedeme dál!!

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek