1. kolo OP: TJ Vítkov "A" - SK Kravaře "B" 5-3

22.10.2017 09:00

Hosté přijeli bez své jedničky, a tak jsme se dobrovolně pasovali do role favorita utkání. Papírové předpoklady jsou jedna věc, na desce to mnohdy bývá jinak.

Zápas začal výhrou Jindry (8), když soupeř přehlédl nabíječku a dostal mat. Po dlouhé pauze Jindrova první vážná partie a hned výhra, která mu bude povzbuzením do dalších partií!

Ten kapitán Tonda (3)…bílými prohra v 15. tahu, když si otevřel h sloupec proti své krátké rošádě, matu již nešlo zabránit.

Jenda (5) celou dobu pohoda a pak přehlédnutí a ztráta figury následovaná okamžitým podáním ruky soupeři.

Pan Sommer (7) čelil Albinovu protigambitu, ale popasoval se s tím jako starý mazák a vyrovnal na 2-2.

V poločase plichta, ale na dalších stolech stojíme dobře a všichni naši pokukují po celém bodu.

Jirka (6) soupeře drtil, v koncovce figura a dva pěšáci více, výhra již je snadnou záležitostí. Soupeř nechává stát svou poslední figuru (věž) a „SSSS“, syčí jako had, Jirka rychle danajský dar bere a …PAT!

Kuře (1) vlastně moc nehrál a partii trávil u baru a s tabákem venku, soupeř se zacyklil tak moc, že v 15. tahu mu na hodinách svítí jen asi 10 minut. Praporek padá pěknou porci tahů před časovou kontrolou.

Slavoj (2) ve střední hře inkasuje dva piky a ty prosazuje v koncovce S+J. Po 50 tazích se podařilo zaknihovat výhru v partii i v zápase.

Jako poslední dohrává Véna (4), i když jako první hlásil materiální zisk (kvalita). Soupeřova dvojička střelců ale partii urputně drží a v závěrečné pozici už je to spíš soupeř, kdo by mohl pomýšlet po celém bodu. Vzhledem k rozhodnutému stavu se soupeři dohodli na smíru.

Po výhře 5-3 jsme se vyšvihli do čela OP, další kolo v Darkovičkách o našich celkových ambicích napoví mnohé.